skuteczna terapia alkoholowa 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod terapii, które wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

Terapia alkoholowa

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez skład speców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, jacy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba asystować w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem kuracji jednostka musi najpierw rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny czy też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga także zapoczątkować debatę na temat osiągalnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma godziwego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele pobocznych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.