suplementy dla aktywnych

Mimo, iż coraz większa część pań i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby konsumowane posiłki były odżywcze, zdarza się, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Jako że branża preparatów ciągle jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może stanowić problem.
Dobrze zatem mieć świadomość, czym sugerować się przy nabywaniu preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie może być zastępstwem dla optymalnej diety. Bywa jednak że określonych składników mineralnych czy witamin nie potrafimy dostarczyć wraz z pokarmem. Wybierając odżywkę można poradzić się aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Korzystnie mieć na uwadze swój wiek. Innych elementów potrzeba organizmowi dziewczyny w okresie dojrzewania, a totalnie innych – trzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Czytaj dalej o suplementacji diety dla nastolatek
Z pomocą właściwego leku suplementacyjnego można na przykład zminimalizowania odmiennych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy karmiących piersią pań. Z kolei jeżeli borykamy się z ustawicznym brakiem wigoru lekarstwem może być specyfik mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek preparatu kupimy. Najistotniejsze jest jego optymalne dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt częste.